DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vrh B

Naše druhá štěňátka se narodila 1.6. 2014. Opět jich bylo devět, kluci Bastien, Bel Círdan a Bronn, holčičky Bonnie, Blueberry, Blackberry, Brigitte Tessi, Bailey a Britney. Maminkou je moje Axi Altája a tatínek Charon z Blatenských luk (viz níže). Uchovněni byli Bastien, Bel Círdan, Blueberry, Blackberry, Brigitte Tessi a Bailey. Oba kluci a holky Blueberry, Blackberry a Brigitte Tessi jsou velmi výstavně úspěšní a krom Blueberry mají i krásné potomky. Tessi je maminka našeho vrhu D. Blueberry je pro změnu úspěšná sportovně, běhá agility. A Blackberry navíc ještě stopuje.:-)

Bastien Altája

 

Chovný, bonitační kód: IIa,E7,CH1,J1,W2,X6/1

výška 63 cm, rtg.: DKK 0/0, DLK 0/0, zdravotní vyšetření: MDR +/+, DM n/n

CAC, res. CAC, Krajský vítěz. Canisterapeutická zkouška

Je otcem vrhu C2 Donnevara a S z Ranče Montara

Odkaz na jeho webové stránky: https://borovicky-dvur.webnode.cz/bso/


Bel Círdan Altája

 

Náhle a z plného zdraví nás opustil teprve dvouapůlletý pes Bel Círdan Altája. Jeho ztráta nás zasáhla velmi bolestně, protože to byl opravdu skvělý pes, kterého mohla čekat hezká budoucnost nejen v chovu. Pitva prokázala, že příčinou úmrtí byla otrava toxinem bakterie Clostridium sordelii. Malou náplastí na bolest bylo, že po sobě stihl zanechat nakrytou fenku Whisky Taien v chovatelské stanici Šimíček a zůstalo po něm sedm krásných štěňátek (vrh B).

 

Chovný, rtg.: DKK 0/0, DLK 0/0, zdravotní vyšetření: MDR +/+, DM n/n

 Blackberry Altája

 

Chovná, Bonitační kód: IIa/W3/X2/I

DKK: 0/0, DLK 0/0

MDR +/+, DM n/n

Zkoušky: BH, FPr 1

česká šampionka, mnoho CACů, CAJCů, BOBů, atd... :-)

Matka vrhu A CHS Mystery of Silesia

 

Odkaz na její webové stránky: https://silesianpack.webnode.cz/blackie


Blueberry Altája

 

Chovná

DKK: 0/0, DLK 0/0

MDR +/+, DM n/n

Zkoušky: ZZO, ZPU1, LA1, LA2

šampionka ČR, Slovenska

Klubový šampion ČR

a mnoho dalších titulů :-)

 

Odkaz na její webové stránky: https://blueberry-altaja6.webnode.cz


Brigitte Tessi Altája

Chovná, Bonitační kód: IIa/E7,W3/I

DKK: 0/0, DLK 0/0

MDR +/+, DM n/n

Výborná, res. CAC, CAC

Matka našeho externího vrhu D

Odkaz na její stránky: https://brigitte-tessi-altaja.webnode.cz

 

 

 


Bailey Altája

 

Chovná, bonitační kód viz foto

DKK: 0/0, DLK 0/0

MDR +/+, DM n/n

Zkouška BH

Moc šikovná fenka, tady je odkaz na její video s cviky a triky:

https://www.youtube.com/watch?v=QmVsqdtqSEE

 

 

 


Bonnie Altája

Fena rodinná, absolván svod, plnochrupá

 

 

 

 

 

 

 


Britney Altája, fena rodinná                                                                                            Bronn Altája

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

A takhle to bylo tehdy, když byli ještě maličcí....

Všechna štěňátka už dělají radost v nových domovech. Většina jich odcestovala na Moravu, nejdále je Blackberry - až na polských hranicích ve sportovně založené rodince. Bailey a Bronn bydlí u Přerova a jejich paničky se plánují věnovat výcviku, takže doufám, že o nich ještě uslyšíme.:-) Britney alias Brituška pomáhá v boji s těžkou nemocí statečnému malému Adámkovi u Nového Jičína. Blueberry zaplnila prázdné místečko po předchozím náhle uhynulém bělouškovi u paní z Jihlavy. Bastien a Bonnie se zatoulali k Hradci Králové a taktéž doufáme, že je budeme vídat na výstavách a třeba i výcvikových akcích. Nejblíže nám zůstal Bel Círdan - u našeho kamaráda v Praze - a Brigitte Tessi. Tam to myslí se cvičením fakt vážně, takže se moc těšíme na budoucí sportovní úspěchy.:-) Zprávy z nových domovů jsou zatím jen a jen pozitivní, až na nějakou tu loužičku, rozcupované papuče a vylovené vodní kytky z jezírka jsou všichni noví majitelé nadšení.


 

16.7.2014: Všechna štěňátka jsou závazně zamluvená. Máme za sebou očkování a tetování a také máme nové fotečky od moc šikovné fotografky Lucie Sekerové. Můžete se kochat zde: http://galerie.lupi.cz/album118

2.7.2014: Štěňátkům byl v neděli měsíc, uteklo to neuvěřitelně. Už bydlí venku a velice rychle si očíhli zahradu. Jsou to neuvěřitelná dráčata, když nejí a nespí, buď se perou nebo něco okusují. Nejraději naše ruce, nohy, boty, kalhoty... vššechny návštěvy tedy upřímně vítáme, protože je celkem příjemné, když koušou taky chvíli do někoho jiného.:-) Axinka před nimi zdrhá jak může, zato v Loreen se projevily hravé a babičkovské pudy a "vychovává" je jako o život. Po počátečních rozpacích s nimi neváhá válet sudy (nejdřív válí štěňátkem, pak se začne válet taky).

Ovšem co je nejdůležitější, v neděli jsme měli moc milou návštěvu. Přijela se za námi podívat "tetička" Tracy alias Andy Altája se svými páníky Borkem a Jitkou a protože je Borek skvělý fotograf, všechna mrňata zvěčnil. Máme skupinovky i portrétovky a jsou opravdu povedené, pokochejte se: http://voyager.lupomesky.cz/fotky/altaja-b/

A stále máme dvě holčičky volné (takže mi to nedalo a vyhodila jsem inzeráty).


23.6.2014: Co nového u miminek? Jsou jim tři týdny, už jsou to ti správní méďové, váží kolem kila a půl a koš na prádlo jim je už malý.:-) A co je horší, i bazének, včera z něj prchla "jednotečka" a dnes nás probudil velký jekot - "třítečka" ležela hrudníkem a předními tlapkami nahoře a zuřivě se snažila nesklouznout zpátky, ale vylézt za mámou. Takže miminka těšte se, zítra jdete ven "na mráz".:-) Kotec už je nachystaný na demoliční četu.

Štěňátka za sebou mají první odčervení (už před týdnem), za týden je čeká druhé. Včera poprvé ochutnala maso a vrhla se na něj s velkou chutí a samozřejmostí... zkrátka masožravci jaksepatří. Postupně se jim prořezávají zoubky, takže začínají hryzat (no zatím spíš žužlat) všechno, co se jim octne v dosahu. A taky sebe navzájem. Většina štěňátek je už pojmenována a závazně zamluvena, jedna holčička zatím nezávazně a poslední slečna je ještě volná. Z nových majitelů mám opravdu radost, všichni jsou milí a aktivní lidé, u nich se naši "řízci" nudit určitě nebudou.:-)

A jaká jsme vybrali jména?

Kluci: Bastien, Bronn, Bel Círdan - všichni zamluvení

Holky: Bailey, Brigitte Tessi, Bonnie, Britney, Blueberry a Blackberry - Berrynky jsou ještě k dispozici, ostatní jsou též zamluvené.  


 

9.6.2014: Mrňousci úžasně rostou, už to nejsou myšičky, ztmavly jim čumáčky i polštářky tlapek, rostou chlupy na ouškách a hlavně pořádně přibírají, už se blíží ke třičtvrtě kilu. Začínají se profilovat povahy, ale živí a roztomilí jsou všichni. Dnes jsem je načapala, že se už přestávají plazit a pokoušejí se chodit! :-) Všichni kluci jsou zamluvení, ale máme volné ještě tři holčičky.

Založila jsem jim fotogalerii, kde můžete sledovat, jak rostou: http://galerie.lupi.cz/album120


 

1.6. 2014: Miminka jsou na světě! Šest holčiček a tři kluci (úplně stejně jako u "áček") - všechna krásná, zdravá a čilá. Axinka je skvělá máma a všechno zvládla na jedničku.:-) Dvě holčičky a jeden kluk jsou volní, vymazlovací "socializační" návštěvy vítány!

 

 

Otec štěňátek: Charon z Blatenských luk

Do hledání Axinčina prvního ženicha jsem se s velkou chutí pustila prakticky hned poté, co dorazily výsledky rentgenů. Měla jsem na to tudíž dobrého třičtvrtě roku. Prolustrovala jsem všechny krycí pejsky, několik jich vytipovala, ale i když někteří byli opravdu pěkní a šikovní, žádný mi na Axi úplně nepasoval. Stejně jako poprvé jsme chtěli štěňátka pouze dlouhosrstá. Dalšími podmínkami, ze kterých odmítám slevit, je zdraví (především kyčle nulové v několika generacích), pěkná stavba těla, pohyb a především povaha. Tentokrát jsem hledala pejska sice vyrovnaného, ale spíše temperamentního, dobře motivovatelného, žádného kliďase. A protože Axinčinou nejslabší stránkou je pigment (středně hnědé oko), rozhodně jsem hledala pejska s výborným pigmentem. Po dvou měsících lustrování seznamu krycích psů jsem zjistila, že žádný takový neexistuje.:-) Pak jsem od kamarádky dostala tip na Charona, úplně mladinkého pejska, který v tu dobu ještě neměl žádný titul a ani nebyl ještě uchovněn. Velice rychle to ale napravil a aktuálně se pyšní nejen dvěma CACy, ale i titulem Vítěz speciální výstavy. Co je ale důležitější, má všechna "pé", tedy perfektní zdraví, původ, povahu (je temperamentní a velký aportovací nadšenec) a pigment. Koneckonců, posuďte sami na krásných snímcích Karin Rohanové.:-)

Co se zdraví týče, nemůže být lepší:

HD A, ED 0

MDR +/+

DM N/N

Zde je kompletní rodokmen: https://www.pedigreedatabase.com/white_shepherd/dog.html?id=2093301-charon-z-blatenskych-luk-hd-a-ed-0-mdr-dm-nn

Maminka štěňátek: naše Axi Altája - více zde

Rodokmen: http://www.pedigreedatabase.com/white_shepherd/dog.html?id=2158376-axi-altaja